„Pisanie pamiętnika, czyli moje życie” – warsztaty z kreatywnego pisania z Elizą Chojnacką

Rozpoczęłam nowy etap w swoim życiu, choć sama nie wiem, jak wygospodaruję czas na to wszystko, jestem jednak dobrej myśli. Intensywny okres mojego macierzyństwa się już skończył, córka już dorosła mieszka w Warszawie, radzi sobie więc ja mogę zajmować się sobą i innymi. Dotychczas tymi innymi były osoby dorosłe, w ostatni piątek miałam przyjemność pracować z dziećmi.

Temat naszego spotkania to „Pisanie pamiętnika, czyli moje życie. Bo najlepsze historie przynosi codzienność”. Zajęcia przebiegły po mojej myśli, choć miałam obawy, czy będę umiała dotrzeć do małych uczestników. Szczerze przyznam, że jakość naszej współpracy przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Mam nadzieję, że nie tylko ja mam takie odczucia. Myślę, że to początek naszej fajnej pisarskiej przygody. Być może uda mi się kogoś namówić do pisania pamiętnika i będzie to robił przez lata, bo właśnie tak zaczęły się moje próbki pisarskie. Właśnie o tym m.in. opowiadałam na zajęciach.

Warsztaty odbyły się w Szkole Radosnej w Barlinku. Dla osób, które będą zainteresowane zapisaniem dziecka na miesięczne warsztaty z pisania kreatywnego (4 spotkania po 1,5 godziny) mam wiadomość, planuje w przyszłym roku zorganizować dla innych milusińskich takie spotkania. Ale o tym będę pisała na bieżąco. A tymczasem z moją grupą widzę się już w najbliższy piątek. Każdy (również ja) ma przynieść swój pamiętnik. Dzieci obiecały mi, że przez tydzień będą pisały, trzymam ich za słowo, ale widząc ich zaangażowanie jestem pewna, że będą to robiły.

 

 

Tagi: