Efektywność na większe zadowolenie z siebie

Od jakiegoś czasu współpracuję z portalem Kulturantki.pl i szczerze przyznam, że jest to dla mnie kolejne miłe doświadczenie. Tym razem przygotowałam recenzję książki dla pasjonatów psychologii, czyli dla mnie :). Zawsze interesowałam się ludzką psychiką. Moje zainteresowania tą tematyką wzrosło wraz z wystąpieniem u mnie lekkich problemów ze zdrowiem. Wtedy zaczęłam wczytywać się bardziej i więcej w literaturę psychologiczną, tą popularną i tą naukową. Sięgałam również do korzeni, czyli m.in. do Freuda, Junga. Tym razem miałam okazję przeczytać książkę pt. „Kliniczna skuteczność NLP i NLPt”. A w zasadzie przestudiować. Bo to raczej książka do studiowania. Zastanawiałam się, w jaki sposób przedstawić sedno tej książki? I wymyśliłam.

Wyobraźcie sobie, że zasłuchujecie się w pięknej muzyce, emocjonalnej, niech to będzie np. Wojciech Kilar i jego przepiękne utwory…. I nagle za oknem robi się szaro i zaczyna padać, co gwałtownie wpływa na Wasz nastrój. I z błogiego i pełnego pozytywnych emocji samopoczucia, wpadacie w przygnębienie. I wasz nastrój zmienia się o 180 stopni. Nagle wszystko nabiera innego wymiaru. Ile razy mieliście taką nagłą zmianę postrzegania świata? Najgorsze jest to, że ten nastrój emocjonalny się zmieni i mózg będzie fundował Wam przygnębienie przez wiele godzin. Być może nawet postara się, abyście mieli fatalny cały tydzień – o ile nic z tym nie zrobicie!

Ale możecie coś z tym zrobić! Np. Zmusić swój umysł do wykonywania korzystnych dla Was czynności. I pomyślcie sobie tylko, jak bardzo opłacalne okaże się to zjawisko. Dzięki wykorzystaniu pewnych technik możecie na przykład wzmocnić swoją koncentrację. A to z kolei wywoła reakcje łańcuchową. Koncentracja, bowiem przełoży się na efektywność. Efektywność na większe zadowolenie z siebie. A to z kolei poprawi samopoczucie i doda Wam energii. I tak koło się zamyka. Zdziwieni?

bd07662e99e7716dce8818bfe57b9fc6

By Antonio Mora

Nie ważne jak, ale ważne, żeby wpływać na umysł. I tu z pomocą przychodzi lektura „Kliniczna skuteczność NLP i NLPt ”, Wake Lisa, Gray Richard M. oraz Bourke Frank S. Bardzo. Często zdarza się tak, że ludzie poświęcają znacznie więcej czasu na przeczytanie instrukcji do swojego nowego sprzętu elektronicznego niż na poznanie zasad działania własnego umysłu. Problem leży w braku fundamentalnej edukacji. Dlatego, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, warto sięgnąć po pozycję książkową, która dostarczy sporej dawki wiedzy.

Pamiętajcie, nie sztuka jest przejść przez życie zupełnie przeciętnie, sztuką jest wyróżniać się w nim! Wierzę, że w tej lekturze znajdziecie coś, co zmieni wasze myślenie, na temat siebie. Czytając jednak książkę trzeba wytężyć swój umysł. Nie jest to łatwa lektura, ale ja na przykład lubię takie łamigłówki.

źródło: Kulturantki.pl

 

58230000

 

Tagi: