Zmysłowy świat Mai Holcman

Z Mają Holcman poznałyśmy się przy okazji współpracy przy sesjach fotograficznych m.in. Sinicuik. Bo jak mogło być inaczej. Nie mogłam nie napisać o niej na blogu. Cały czas mnie zadziwia swoimi pomysłami, kreatywnością i wyjątkowym sprytem. W minutę potrafi wymyślić coś interesującego. Wiem, że można polegać na jej zmyśle artystycznym. I choć zdaję sobie sprawę, że jej codzienna praca może przypominać rzemiosło, tak ja zauważyłam, że każde wyzwanie to dla niej odrębna historia, na której skupia swoje zmysły w 100%. Jej zapał, wielkie zaangażowanie i profesjonalne podejście do każdego zadania z osobna, kupiło mnie bez reszty. A to, że czasami nie odpisuje na maile, rozumiem jak nikt. A dlaczego? Bo sama mam taką przypadłość.

Kim jest Maja Holcman? Wystarczyłoby zamieścić kilka fotografii i już byłoby wiadomo, ale ja chciałabym napisać kilka słów o niej.

Maja ukończyła „plastyka” w Szczecinie oraz Europejską Akademię Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner w Warszawie. Zajmuje się produkcją sesji zdjęciowych, kreowaniem wizerunku, wizażem i stylizacją. Na swoim koncie ma stylizację polityków m.in. Piotra Krzystka; artystów, m.in. Macieja Silskiego i Michała Janickiego; sportowców takich jak Monika Pyrek. Pracuje przy sesjach modowych, m.in. dla projektantek: Fanfaronada, Sylwia Majdan i Endorfina. Na co dzień współpracuje ze znanymi fotografami: Panną Lu, Adamem Fedorowiczem, Miguelem Gaudencio.

O swojej pasji Maja mówi:

To nie jest kwestia zainteresowania. Pewne rzeczy po prostu się posiada, widzi się. Nigdy nie byłam „fashion victim”, nie interesowałam się modą, oglądałam, ale nie musiałam bardzo wnikać w to, co widzę. Być może znajomość proporcji, poczucie estetyki wyniosłam z „plastyka”. To mnie skłoniło do pracy z kobietami. Często jadąc do szkoły, widziałam mnóstwo kobiet, dziewczyn, które robiły sobie krzywdę. Jak już się malować, to wiedzieć jak to robić. Ważna w wyglądzie jest dbałość o szczegóły, a jak wiemy diabeł w nich tkwi. Za moich czasów Szczecin nie był tak odważnym i kolorowym miastem jak teraz. Bycie modnym stało się modne.


Na zdjęciu Maja Holcman a poniżej kilka jej stylizacji:

One thought

Dodaj komentarz