Ekranizacja skandalizującej historii bogatej rodziny

To francuski dramat, w którym wyrafinowana estetyka przenika się z niszczącą siłą obsesji, elegancja zderza się z przemocą. To film o rodzinie, która nie potrafiła żyć bez zbrodni obyczajowych. To film, który mocno wstrząsnął moimi wartościami.Uwierzcie, że ta prawdziwa historia rodziny, która wynalazła bakelit, czyli rodzaj tworzywa sztucznego może mocno zaszokować. I choć za swoje odkrycia była ceniona w świecie, nikt nie wiedział jakie życie prowadzi naprawdę. Morderstwa, zbrodnie i seksualne ekscesy nie były im obce i od tej strony poznacie „Uwikłanych”.

W jednej z głównych ról wystąpiła Julianne Moore. Wcieliła się ona w postać Barbary Daly, która dzięki małżeństwu weszła do rodu wynalazców. Piękna i charyzmatyczna kobieta zupełnie nie pasowała do powściągliwego męża, a narodziny ich jedynego potomka, Tony’ego, zachwiały jeszcze bardziej podstawami niestabilnego i burzliwego małżeństwa.

Chłopiec czując odrzucenie ojca, zbliżał się do równie osamotnionej matki, a relacje tych dwojga z czasem stawały się coraz bardziej skomplikowane i bardzo kontrowersyjne do seksualnych włącznie…

Dodaj komentarz