Na temat mrukliwości zmarłego dwa lata temu autora „Tanga” krążyły legendy. Dziwiły mnie również dlatego, że mając okazję pracować przez tydzień w jury festiwalu R@port pod kierownictwem Sławomira Mrożka, miałem zaszczyt odczuć, że gdy chce, rozmawia, żartuje, a nawet odgrywa różne komiczne sytuacje z przeszłości. – tak pisze rp.pl
Tym razem Paweł Chara przełamuje stereotypy na temat wielkiego pisarza jakim jest Sławomir Mrożek. Ja do dziś dnia, broszurę ze spektaklu “Tango” trzymam w swoich skarbach. A byłam w teatrze w liceum.
To wielki moment dla literatury i dla wielbicieli Mrożka. Przyznam, sama nie mogę się doczekać do premiery.
Film o Mrożku “Życie warte jest życia” po raz pierwszy będzie można zobaczyć na uroczystej prapremierze, która odbędzie się 13 października 2015 roku, o godz. 18:00, w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, na Dużej Scenie.
Pokaz filmu poprzedzi czytanie “Dzienników” Mrożka w wykonaniu Piotra Cyrwusa i Jarosława Gajewskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Pawłem Charą, które poprowadzi prof. Mikołaj Sokołowski – dyrektor Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.
W filmie, oprócz głównego bohatera – Sławomira Mrożka, występują: Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr, Jarosław Gajewski, Susana Osorio-Mrożek, Ryszard Szewczyk oraz Władysław Wolter.„Spodziewałem się Mrożka milczka, mruka, dziwaka. Poznałem Mrożka, który śpiewa, dowcipkuje i ma słabość do ogórków kiszonych” – tak o spotkaniu z pisarzem mówi Paweł Chara, jego osobisty sekretarz. Te zdania są również doskonałą zapowiedzią naszej produkcji, o czym będą się mogli Państwo przekonać już niebawem.
więcej:tutaj
źródło: Fundacja im. Sławomira Mrożka
źródło: Fundacja im. Sławomira Mrożkas