Moda jako sztuka użytkowa

Ostatnio jeden z czytelników zapytał mnie o podstronę na moim blogu – Fabryka Ludzi. No właśnie, to podstrona o ciekawych osobach, o których według mnie, warto pisać. Często są to osoby, które nie mają siły przebicia, albo „szerokich pleców” by zaistnieć ze swoją sztuką, ze swoim zainteresowaniem, a przecież takich ludzi jest bardzo dużo.

Pomyślałam sobie, że to właśnie będzie taka platforma spotkań:) I tak zaczęło się dziać. Szykujemy kilka ciekawych materiałów o osobach, które swoje życie zamieniły w pasję. Dosłownie, bo powoli zaczynają zarabiać na tym, co kochają.

Nie wiem czy trzeba się urodzić pod szczęśliwą gwiazdą, czy po prostu trzeba pracować nad tym, co się lubi. Pewnie jest tak i tak, ale mówi się, że „bez pracy nie ma kołaczy”. Coś w tym jest. Skąd brać siłę na to? Sama nie wiem. To rodzi się w środku człowieka, jest jak lawa gorąca, która kipi, a po jakimś czasie się wylewa. Ja lubię kosztować gorącej cieczy, a Wy? Pewnie też jesteście ciekawi… Dlatego zaglądajcie do mnie. Będzie ciekawie, ciekawiej i najciekawiej.

Dziś o spotkaniu “Moda jako sztuka użytkowa”, które odbędzie się podczas „Bella Women in Art Festival” w Toruniu. Wiem, że niewiele z nas będzie miało okazję pojawić się na tym spotkaniu, ale ja postanowiłam o nim napisać z uwagi na osoby, które będą w nim uczestniczyć. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek po pokazie mody kolekcji Sadowska Fashion. Do rozmowy zostały zaproszone cztery bardzo ciekawe kobiety, a wśród nich Katarzyna Pawłowska, z którą miałam przyjemność porozmawiać już na łamach mojego blogu. Przypominam, że jest ona blogerką modową, która próbuje swoją modową pasję zaszczepić swojej 21 miesięcznej córce Klaudii, prowadzi wraz z zespołem „ENERGY Magazyn”, marki Bella. Jej dewiza życiowa to – „moda jest po to, aby się nią bawić”. Jest bardzo optymistyczną osobą, z którą lubię rozmawiać na FB.

Maria Sadowska – wokalistka, reżyserka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, a od niedawna także projektantka, autorka kolekcji sportowych bluz wykonanych z oryginalnych góralskich chust Sadowska Fashion.

Anna Deperas-Lipińska – właścicielka firmy Style&Beauty, stylistka i pasjonatka mody, mgr filozofii, absolwentka gdańskiej Szkoły Stylizacji i Wizażu, uczy świadomości kolorystycznej, wskazuje proporcje i odkrywa zalety. Pokazuje, jak za pomocą kilku zasad kreować swój wizerunek w sposób spójny, ponadczasowy, ale ciągle niebanalny.

Julia Jarmulska – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunkach: Media Rysunkowe oraz Intermedia i Multimedia. Specjalizuje się w fotografii mody i fotografii reklamowej. Podczas sesji sama często wciela się w role wizażystki, stylistki i fryzjerki. Kocha świat mody!

Moda jako sztuka użytkowa
10 grudnia 2012 (poniedziałek) / OD NOWA

Dodaj komentarz