Pozornie udana egzystencja

Oglądaliście film Droga do szczęści?. Prawdziwy tytuł brzmi Revolutionary Road. To historia ludzi, którzy rozczarowani swoim życiem starają się jeszcze uratować to, co się da. A plany były piękne… Chcieli zdobyć świat,  w rezultacie tłamszą się w swojej banalnej historii.

Nie potrafię pisać klasycznych recenzji, nakreślając fabułę filmu. Sama nie lubię takich czytać, ponieważ czasami bywa tak, że zanim usiądę do filmu już wiem jak się akcja potoczy.
Napiszę tylko tyle. Ten film utwierdza, że żyjemy mimo wszystko schematami, które powodują, że stajemy się skostniali na szanse jakie daje nam życie. Często nie pogodzeni i tak tkwimy w rutynie, bojąc się nowości. Żyjąc, tracimy życie.

Ten film unaocznia paradoksy związane z poczuciem wolności, powszechną wiarą w “zmianę dekoracji”, która może odmienić całe nasze życie. Główni bohaterowie na własnej skórze poznają ciężar tej iluzji.

Genialna rola Leonardo DiCaprio, Kate Winslet oraz Kathy Bates, która jest dla mnie wyznacznikiem dobrego filmu.

Czy można zresetować ludzką egzystencję? Czy zmieniając miejsce zamieszkania nie zabieramy czasami ze sobą swoich traum, złych wspomnień, słabości? A może istnieje szansa, żeby od nich uciec? Jak? Myślę, że są na to sposoby.

tumblr_mwwhye8ldL1qgokjco3_500

fot.filmweb

Dodaj komentarz