Przysypać innych cegłami

Czy bycie mizantropem stało się modne? Czy mizantrop to osoba która nie toleruje gatunku ludzkiego? Tak, to chyba osoba, która nie toleruje gatunku ludzkiego.

Jak mądrze być mizantropem?

Okazuje się, że każdy Polak to “mizantrop”, bo przecież my najlepiej nienawidzimy…chętnie innych oceniamy, krytykujemy. Sugeruję tu, że to mizantrop przez małe “m” – nie wiedzący co z tym zrobić, nie wiedzący dlaczego nienawidzi… A raczej nienawidzący dla zasady…

Tylko skoro tak lubimy pastwić się nad innymi i skoro ich wyśmiewamy, to dlaczego lubimy podpatrywać życie innych, podkradać styl, i z zazdrością układać swoje życie na wzór innych, tych wrogich ludzi…. Ha, to dopiero społeczeństwo, które samo nie wie czego chce. A wiecie co jest najśmieszniejsze?

Że nienawidzimy samych siebie…potrafimy molestować się swoimi głupimi myślami, zalewamy swoje umysły brudami, którymi każdego dnia się karmimy. Bywa też tak, że karmimy tym również swoich najbliższych. Po to, żeby im uświadomić, jaki ten świat jest straszny. Śmieszne jest to, że sami zapominamy, że jesteśmy częścią tego świata. Codziennie dokładamy jedną cegłę nienawiści, tworząc w ten sposób mur nie do zdobycia. Ale można go zburzyć i przysypać innych jego cegłami….

tumblr_m5s9kmzoto1qfx7fio1_500

Tagi:

Dodaj komentarz