Matka głupota jest cały czas w ciąży

Głową muru nie przebijesz. Mało tego, możesz sobie nabić dużego guza, stracić przytomność, wykrwawić się, najgorzej, że nikt tego może nawet nie zauważyć. Bo po co? Czy życie faktycznie ma przebiegać w rytmie ucieczki od innych. W rytmie unikania “miłych spotkań”. Czy też tak macie, że zauważacie fałsz w oczach, kiedy z kimś rozmawiacie? Czy też zauważacie, że mało jest naturalności w zachowaniach, że lubimy toczyć misterne gry, które zataczają coraz to nowe, większe kręgi?

Szczerość jest nam obca. Tylko nie mylcie szczerości z bezczelnością. Z mszczeniem się nie drugiej osobie. To dopiero świetne uczucie. Wiem, że niektórzy chełpią się z tego, ile osób danego dnia płacze lub ile osób się załamało przez nich. Skąd potrzeba dowartościowania się, poprzez poniżanie innych? Być może jestem monotematyczna i moje wpisy kręcą się wokół jednego. Ale jak można pokochać rasę ludzką, kiedy ona jest tak mało doskonała?

Wiem, że nie można generalizować, że jest gros ludzi, którzy właśnie mają problem z tym co ja. Z ciągłymi pytaniami, dlaczego? Dlaczego jesteśmy dla siebie tak wrodzy? Czy faktycznie nasze postępowanie się tak napręża, że niebawem coś pęknie? Czy faktycznie domagamy się wojen? Czy to, że zabijamy siebie na ulicach jest wynikiem tego, że w żyłach ludzkich pulsuje już wzburzona i znudzona krew? Czy spokój nudzi? Co człowiek musi sobie udowadniać? Dlaczego nie potrafi się poukładać wewnętrznie tylko szamocze się na zewnątrz, absorbując przy tym często nawet miliony ludzi.

Czy kiedy ktoś ma coś z głową, to nie powinien czasami zająć się sobą? Wystarczy skupić się w sobie, określić swoje niedoskonałości, zmienić je lub o nich nie myśleć. Ale taki szaleniec myśli sobie, ja się męczę, to czemu wy macie się nie męczyć. Jak to powiedziała jedna osoba: Matka głupota jest cały czas w ciąży.

Nie da się tego ukryć kiedy słyszę to i tamto, kiedy widzę to i tamto. Trudno olewać tematy. Dlaczego ma nam wszystko przechodzić bezkarnie. A teraz “dobra wiadomość” dla tych, którzy tak myślą:

Zło wraca ze zdwojona siłą.

Nie cieszcie się. Dlatego lepiej się zastanowić nim się kogoś skrzywdzi. Ale przecież wiem, że te osoby nie myślą w takich kategoriach. Bo one w ogóle nie myślą…

tumblr_mmrfrwVYSl1rb2j5zo1_500

nameless-enemy.tumblr.com

Tagi: