W drodze po lepsze życie

Do momentu wypadku Tomasz Szymański był aktywnym człowiekiem. Wysportowany, opiekujący się rodziną i ciężko pracujący na jej utrzymanie. A ta potrzeby ma duże, bo w domu dwie małe córeczki, tata z chorym sercem, mama z wyniszczającą jej organizm tarczycą. Sytuacja finansowa w tym domu nigdy nie była dobra, ale teraz – gdy Tomasz porusza się na wózku i to nim trzeba się opiekować – jest dramatyczna. – Brakuje nam pieniędzy na opłacenie rachunków, ogrzanie mieszkania, na żywność, leki, a o rehabilitacji dla mnie możemy tylko marzyć – mówi Tomasz, beneficjent aukcji.

Mężczyzna przez brak wyobraźni i oszczędność właścicieli kąpieliska w Płaczewie skoczył do wody i odbił się od betonowego dna. W miejscu, gdzie Tomasz postanowił skoczyć była tabliczka, że zbiornik ma ponad dwa metry głębokości, naprawdę był niespełna metr. Mężczyzna długo walczył o życie, gdy otworzył oczy i był w stanie coś powiedzieć, okazało się, że nie czuje nóg. Złamany kręgosłup spowodował paraliż od pasa w dół.

Losem Tomasza Szymańskiego i jego rodziny interesowały się już kiedyś media. Kilka osób nawet zgłosiło chęć pomocy, ale był to jednorazowy gest dobrej woli, który wystarczył na bardzo krótko. W tym momencie najpotrzebniejsze jest wsparcie rehabilitacji Tomasza pozwalającej na zwiększenie sprawności ruchowej – przede wszystkim rąk, które mogą w przyszłości dać mu stały zarobek.

To właśnie chęć pomocy Tomaszowi i jego rodzinie połączyła wiele osób. Już 18 listopada na ostatnim piętrze budynku Olivia Tower w Gdańsku  odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Podczas jednego wieczoru na scenie pojawią się: Sławek Uniatowski, Artur Siódmiak, Maciej Moskwa, Arkadiusz Hronowski, Wojtek Mazolewski i wielu innych. Połączy ich wspólny cel – zbieranie funduszy dla Tomasza Szymańskiego, człowieka, którego życie zmieniło się diametralnie w ciągu jednej sekundy. Organizatorem aukcji jest sopocka firma Auto Comfort.

Aukcja będzie połączeniem licytacji przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców i koncertu Sławka Uniatowskiego. Muzyk znany jest z IV edycji „Idola”, w której zajął drugie miejsce, a ostatnio z „Dancing with the Stars”. Sławka kojarzy się głównie z programami komercyjnymi, niemniej to przede wszystkim znakomity wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Uznawany obecnie za najlepszy i najbardziej charyzmatyczny męski głos młodego pokolenia, współpracował z wieloma uznanymi artystami i kompozytorami m.in.: Leszkiem Możdżerem, Adamem Nowakiem czy Jackiem Bończykiem. W zeszłym roku współtworzył płytę poświęconą pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Obecnie skoncentrowany jest na nagrywaniu solowego albumu, na którym mają pojawić się wielkie nazwiska polskiej muzyki.

Podczas aukcji można będzie wylicytować m.in

– Pracę Laury La Wasilewskiej.

– Płytę kolekcjonerską, audiobook „Legenda o smoku Barabanie i Pomponie Dratewce” przekazaną przez Radio RMF FM, nagraną przez polskich artystów m.in. Borysa Szyca, Roberta Więckiewicza, Zbigniewa Bońka, , Jerzego Dudka, Agnieszkę Dygant, Margaret i innych.

– Archiwalne prace Macieja Moskwy (laureata Grand Press Photo) wykonane na barycie .

– Płyty z autografami zespołów: Kombii, Closterkeller, Happysad i Andrzeja Smolika.

– Bilety na spektakl GHOST oraz zwiedzanie Teatru Muzycznego dla grupy do 10 osób

Wydarzenie ma charakter zamknięty, ale jeśli chcecie się na nim pojawić, napiszcie na adres kasia@autocomfort.pl z uzasadnieniem, dlaczego powinieneś/aś być 18 listopada w Sky Clubie! Najlepsze uzasadnienia nagrodzimy zaproszeniami.

 

12185211_1220647397950373_6822897952439014899_o

Tagi: